Ekoludki pomagają

• Ekoludki pomagają

Nasze przedszkolaki od wielu lat biorą udział w akcjach charytatywnych niosąc pomoc innym. Kształtują w ten sposób cechy i postawy, które pozwolą w przyszłości na aktywne uczestnictwo w życiu społecznym. Dzieci uczestnicząc w takich przedsięwzięciach uświadamiają sobie, jakie zachowania są społecznie akceptowane i pożądane. Dzięki prowadzonym akcją charytatywnym możemy wesprzeć szczytne cele, dać dzieciom godny wzór do naśladowania, przekazać różne wartości, np. co to znaczy być szczerym i otwartym na cudze nieszczęście. Pomagajmy !

Galer
    1. „Góra grosza"

Od wielu lat uczestniczymy w ogólnopolskiej akcji „Góra grosza" wspierając dzieci z domów dziecka. Jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może przyczynić się do poprawy losu dzieci, które nie z własnych przyczyn zostały odseparowane od rodzinnego domu, od swoich najbliższych. Celem akcji jest właśnie zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych czy rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Podstawowym celem akcji jest uświadomienie dzieciom, że najmniejsze monety zebrane w tak dużej liczbie mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

2. Akcje charytatywne.

Bierzemy udział w akcjach charytatywnych, których celem jest pomoc potrzebującym osobom lub grupom.

Polegają one na dobrowolnym i bezinteresownym udzialaniu wsparcia, które może przybierać różne formy.

3. Zbiórka dla Seniora.

Czas świąteczny to czas refleksji, zadumy i pomocy innym. W naszym przedszkolu zorganizowana zostały zbiórki artykułów dla seniorów. Zarówno dzieci, jak i pracownicy przedszkola bardzo angażowali się w zbiórkę artykułów pierwszej potrzeby w myśl hasła: "Razem możemy więcej!". Zbiórka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim za pomoc!

4. Zbiórka karmy dla zwierząt.

Dzieci z naszego przedszkola w ramach kształtowania postaw proekologicznych oraz wzbudzania wrażliwości na losy zwierząt znajdujących się w schroniskach, dokonały zbiórki karmy, zabawek itp. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i wielkie serca!